Ресана торта


Потребни состојки:

– 1 кило ресани
– 200г. мелени ореви
– 250мл. млеко
– 1 маргарин Кристал

Секоја ресана се сече на 4 дела и исечените ресани се ставаат во длабок сад. Се додаваат мелените ореви и тоа се меша. Во тенџере се ставаат млекото и маргаринот, за маргаринот да се стопи. Откако марагринот ке се стопи, тенџерето се трга од оган. Свареното млеко се додава во длабокиот сад и тоа се меша. Се формира тортата.Ти се допаѓа? Сподели го со твоите пријатели!

41
40
41, 40 points

Која е вашата реакција?
Dislike Dislike
1
Dislike
Fail Fail
0
Fail
Like Like
2
Like
Lol Lol
0
Lol
OMG OMG
0
OMG
Scary Scary
1
Scary
Win Win
0
Win
WTF WTF
2
WTF


Leave a Reply

Your email address will not be published.Ресана торта

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image