Деспасито сепак не е најслушана песна за 2017 година


Оваа песна многу брзо стекна голема популарност, а од неодамна стана и најгледано видео на YouTube до сега.

Сепак Деспасито не е најслушана песна за оваа година.

Spotify ја објави листата на најслушани песни, изведувачи и албуми во 2017 година.
Иако сите очекуваа доминација на латино хитот, излезе дека оваа година најмногу го слушавме Ед Ширан со неговиот хит Shape of you.

Shape of you е пуштена неверојатни 1,4 милијарди пати.Ти се допаѓа? Сподели го со твоите пријатели!

31
108
31, 108 points

Која е вашата реакција?
Dislike Dislike
0
Dislike
Fail Fail
0
Fail
Like Like
0
Like
Lol Lol
1
Lol
OMG OMG
0
OMG
Scary Scary
0
Scary
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF


Leave a Reply

Your email address will not be published.Деспасито сепак не е најслушана песна за 2017 година

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image