ПАТУВАЊА

Дали знаете што точно значат ѕвездичките кои ги добиваат хотелите?

Дали некогаш сте размислувале околу тоа што значат ѕвездичките покрај називот на хотелите? Основната разлика ни е позната на сите – повеќе ѕвездички, полуксузен хотел....

dimitar
ПАТУВАЊА

ФОТО: Скриен рај во југоисточна Африка – запознајте го Мозамбик

Скриено помеѓу шармантните села и домородните колиби на плажата Бара, на југоисточниот брег на Мозамбик се наоѓа прекрасното одморалиште Сентидос Бич Ритрит (Santidos Beach Retreat)....

admin
ПАТУВАЊА

ФОТО: Хотелска соба во хеликоптер

Ако сакате да поминете незаборавна ноќ во хотелска соба која воопшто нема да ја заборавите, тогаш мора да го посетите овој хеликоптер. Постојат безброј различни...

dimitar
ПАТУВАЊА

Инстаграм ја објави листата на 10 најпосетувани градови во 2017

Седум години по започнувањето на Instagram, оваа социјална мрежа успеа да привлече 800 милиони корисници. Во средата, компанијата објави листа на најпосетени места, поточно, кои...

admin
ПАТУВАЊА

Живеат во куќи од дијаманти, а не знаеле ништо: Германско гратче изградено од 72.000 тони скапоцени камења

Баварското гратче Нердлинген прв пат се споменува во 9-от век. Се верувало дека е изградено во кратер од вулкан широк 26 километри. За изградба се...

admin


log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image