МИСТЕРИИ

ВИДЕО: Астероид или вселенски брод: Мистериозен интерстеларен патник во себе крие вонземјани?

Тим на научници се обидува да открие дали „Оумуамуа“(што на хавајски значи „курир од далеку што дошол прв“) е впрочем вселенско летало. Првиот интерстеларен патник...

admin
МИСТЕРИИ

Смртта креира Инстаграм профил!

Популарниот косач, односно лицето кое ја симболизира смртта си доби свој Инстаграм профил. Во прашање е пародија која прикажува како смртта е чувар на плажата...

admin
МИСТЕРИИ

Во Индија новороденче прогласено мртво „оживеа“ непосредно пред кремација

Родители на новороденче во индиската престолнина Њу Делхо коешто во четвртокот било прогласено за мртво откриле дека е живо непосредно пред церемонијата на традиционалното кремирање,...

admin
МИСТЕРИИ

Зона на самракот во бермудскиот триаголник 2

Што кажуваат за чудата во бермудскиот триаголник главниот на американската крајбрежна стража и историскиот морнарички центар на САД? Бермудски или “ѓаволски” триаголник е замислено подрачје...

nikola


log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image