ВИЦОТЕКА

Скок

Си биле двајца ненормални на стокатница и едниот му рекол на другиот: – Е колку сакам да рипнам. – Рипни, јас ќе те фатам. Така...

nikola
ХУМОР

ВИДЕО: Инстант карма

Има некој баланс во универзумот што кога ќе направиш некоја лоша работа према некој, знае одма да ти се врати по глава, буквално. Некои ја...

nikola
ВИЦОТЕКА

Такси пациент

Двајца психијатри прават муабет. Едниот му вели на другиот: – Колега, имам еден интересен пациент. Секој ден во 15:00 ч. иди кај мене на работа...

nikola
ВИЦОТЕКА

Кукла

Си била некоја плавуша и имала ќерка, исто така плавyша. За петтиот роденден на ќерката, плавушата и купила една кукла. И ќерка и почнала да...

nikola
ХУМОР

18 Професионалини “Готвачи”

Некои луѓе едноставно не се за во кујна, со секој обид да направат некое јадење, тие прават хаус во кујната. Крајот на таквите приказни секогаш...

dimitar
ВИЦОТЕКА

Попска желба

Фаќа поп златна рипка и оваа му вика: – Ако ме пуштиш ќе ти исполнам 2 желби! – Првата желба ми е: да не бидам...

nikola
ВИЦОТЕКА

Брак

Трпе и вели на Трпана: – Го поканив другар ми Цветко вечер на вечера. Трпана цела полудена му вели: – Молам!? Куќата е во хаос,...

nikola
ЗАНИМЛИВОСТИ

Мислеле дека е недобитен: Жена во ранецот на сопругот пронашла добитен тикет од 500.000 долари

Роса Ибара од Тексас во ранецот на нејзиниот сопруг пронашла добитен тикет од Лотаријата на Вирџинија од 500.000 долари. Сопругот на Ибара бил на службен...

admin


log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image