МУЗИКА

(ВИДЕО+ФОТО) Една година без Есма: Снимила повеќе од 1.000 песни и одгледала 47. синови и една ќерка

Есма се појавила и на филмското платно. Дебитирала во филмот „Krst Rakoc“ во кој глумела со Бата Живоиновиќ. Шест години подоцна, глумела пејачка во „Запеј...

admin
МУЗИКА

ВИДЕО: Тијана влезе во финалето на ТЛЗП

Вчеравечер во Белград се одржа полуфиналето на регионалното музичко шоу „Твоето лице звучи познато“, а нашата претставничка Тијана влезе во финалето. Таа имаше задача да...

admin
МУЗИКА

Драма во„Ѕвездите на Гранд“: Кандидатка испеа песна од својот починат татко, а жирито се удави во солзи! (ВИДЕО)

Ќерката на починатиот печај Нино Решиќ, Сандра, се појави меѓу кандидатите во популарното поу „Ѕвездите на Гранд“ каде се претстави со песна од својот познат...

admin
МУЗИКА

Во март нов албум на Џими Хендрикс

Необјавените песни на Џими Хендрикс, снимени меѓу 1968 и 1970 година, ќе бидат објавена следната. „Експирианс Хендрикс“ (Experience Hendrix) и „Легаси рикордингс“ (Legacy Recordings) најавија...

admin
МУЗИКА

ВИДЕО: Нема да останете рамнодушни – Марко Бошњак ја пее „Да је туга снијег“ од Дино Мерлин

Победникот на Пинковите ѕвездички неодамна ја испеа легендарната песна „Да је туга снијег“ од Дино Мерлин. Песната нема никој да го остави рамнодушен. Ние немаме...

admin


log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image