КОКТЕЛИ И ПИЈАЛОЦИ

Ги топи масните наслаги и целулитот: За што сѐ е добар чајот од ѓумбир?

Чајот од ѓумбир претставува еден од најздравите пијалаци кои го прочистуваат телото, ги отстрануваат токсините и ја враќаат рамнотежата во организмот. Исто така, со негова...

dimitar
КОКТЕЛИ И ПИЈАЛОЦИ

Коктел Бела сангрија

Прекрасен освежителен пијалок… Да се потсетиме на летото во овие ладни зимски денови. Состојки за 5 личности – 1 литар бело вино – овошје по...

dimitar
КОКТЕЛИ И ПИЈАЛОЦИ

Ноќен пијалок за детоксикација на организмот

Пијалакот ги отстранува токсините од телото, ги ублажува проблемите со спиењето, го спречува дијабетесот, високиот крвен притисок и развојот на срцеви заболувања. Потребни се следниве...

nikola
КОКТЕЛИ И ПИЈАЛОЦИ

Како да го подготвите најпопуларниот коктел Плава лагуна

Зимските денови освежете ги со најпопуларниот летен коктел Плава лагуна. Постојат многу различни рецепти за подготовка на Плава лагуна, но овај е оригиналниот рецепт. Потребни...

dimitar
КОКТЕЛИ И ПИЈАЛОЦИ

Коктел Tequila Sunrise

Коктелот Tequila Sunrise има одличен вкус, името на коктелот потекнува од неговите состојки што ги предизвикуваат боите на изгрејсонцето. Потребни состојки: 60 ml – Текила...

dimitar


log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image