РЕЦЕПТИ

Вегетаријанска пица

Потребни состојки: 500 гр. Есктра бело брашно тип 400 од Жито Лукс 400 гр. вода 150 гр. маслиново масло 1 квасец сув Фил: 2 модри...

dimitar
РЕЦЕПТИ

Појадок готов за 10 минути

Вкусен појадок кој со својата арома ќе ги примами вашите најмили да дојдат на трпеза. Потребни состојки: 100 гр сирење 100 гр шунка 100 гр...

dimitar
РЕЦЕПТИ

Здрав доручек со авокадо сос

Направете си прекрасе здрав доручек со авокадо сос за само 30 минути. Потребни состојки: 1 зрело авокадо 1 чешне лук 2 лажици маслиново масло 1...

dimitar
РЕЦЕПТИ

ФОТОГАЛЕРИЈА: Како да направите новогодишни украси и елкички од макарони

Со малку криеативност и неколку пакетчиња различни макарони може да дизајнирате сами уникатни новогодишни украси. Украсите направени од макарони се толку оригинални што нема никого...

admin


log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image